PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

UPC: Čtvrtina českých dětí stráví denně u TV tři hodiny a více


19.12.2007

Rodičům se nelíbí, že je v televizi mnoho násilí a sexu. Přesto si téměř polovina z nich myslí, že televize na děti nemá žádný negativní dopad.

Čtvrtina českých dětí stráví denně u televizních obrazovek tři hodiny a více. Například ve Švýcarsku tuto dobu sledováním televize tráví pouhá čtyři procenta dětí, vyplývá z dnes zveřejněného Evropského televizního průzkumu společnosti UPC 2007.

Průzkumu, který se konal od října do prosince letošního roku, se zúčastnilo 5905 lidí ve 13 evropských zemích. V České republice 39 procent dotázaných uvedlo, že jejich děti televizi sledují v průměru méně než půldruhé hodiny denně. Podle 32 procent je to půldruhé hodiny až tři hodiny, pět procent nedokázalo odpovědět.

Tři hodiny a více se denně na televizi dívá 29 procent dětí v Maďarsku, více než pětina (22 procent) dětí na Slovensku a přes čtvrtinu (26 procent) v Rumunsku. V případě malých Poláků je to 12 procent.

Necelá polovina dotázaných v Česku se domnívá, že televize na děti nemá žádný negativní dopad. Naopak 18 procent tvrdí, že u dětí roste agresivita. V Německu si toto myslí čtvrtina dotázaných, ve Švýcarsku třetina, v Rakousku a Rumunsku 34 procent. Respondenti často upozorňují také na to, že se děti více bojí. V Rakousku si toho všimla necelá třetina dotázaných, v České republice 16 procent.

Rodiče dětí do 18 let ve všech zemích si většinou myslí, že televize dětem rozšiřuje obecný rozhled. Domnívají se také, že se díky ní lépe učí nebo rozumí jazykům.

Pokud dotázaní volají po zvýšení dohledu nad televizním vysíláním, pak je to zejména proto, že je v něm podle jejich názoru příliš mnoho násilí. To se nelíbí například 87 procentům dotázaných Švýcarů, 77 procentům dotázaných v Česku a 63 procentům v Irsku. Druhým nejpalčivějším problémem je pro respondenty příliš mnoho pořadů se sexuálním obsahem. Na lechtivé scény v nevhodnou dobu si stěžuje 61 procent Irů, dvě pětiny lidí v České republice a 28 procent dotázaných ve Slovinsku.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu