PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

STÁT ALE JIŽ NEODŠKODNÍ VŠECHNY TY LIDI, KTERÝM CÍRKEV VZALA JEJICH ENERGIE BĚHEM SVÉHO TRVÁNÍ TÉMĚŘ 2000 LET, STÁT TEDY VRACÍ MAJETEK CÍRKVI, KTERÝ CÍRKEV SI SAMA PŘIVLASTNILA VE STŘEDOVĚKU VELMI NEKALÝMI MONOPOLNÍMI PRAKTIKAMI V BEZRPÁVNÍM SPOLEČENSKÉM SYSTÉMU.

Stát odškodní církve čtvrt bilionem korun


22.12.2007

Částka 83 miliard, na které se dohodli zástupci vlády a církve, se bude podle ministra financí Miroslava Kalouska splácet 60 let a bude ročně úročena sazbou 4,85 procenta. Ve výsledku tak stát církvím vyplatí 267 miliard korun. Vláda bude plán odškodnění církví posuzovat začátkem příštího roku.

Církve by měly dostat od státu jako odškodnění za majetek, který jim byl v minulosti zabaven, odškodnění 267 miliard korun. Zástupci vlády a církví se v minulém týdnu dohodli na kompenzaci ve výši 83 miliard korun, ministr financí Miroslav Kalousek však pro Mladou frontu Dnes uvedl, že jednorázová platba by ohrozila státní rozpočet.

Půjde o 267 miliard korun vyplacených během 60 let," řekl Kalousek. Částka 83 miliard podle něho bude úročena sazbou 4,85 procenta ročně.

Němcovou zaskočila výše celkové sumy

Podle místopředsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS), která se jednání vládní komise s církvemi účastnila, nikoho nenapadlo hned spočítat, že by se celková částka mohla o tolik zvýšit. "Můj odhad je, že přibližně čtvrtina našich poslanců (z ODS) s tím bude mít problém," řekla Němcová.

Lidovci ale podle MfD očekávají, že občanští demokraté odškodnění církví podpoří, jinak by to prý mohlo mít dopad i na prezidentskou volbu.

Pro stát je dohoda výhodná, tvrdí Kalousek

Podle Kalouska bude dohoda pro stát výhodná. "Tím, že vyplatíme finanční náhradu, odblokujeme tisíce hektarů půdy i nemovitostí a stát bude tento majetek moci privatizovat," řekl Kalousek. "Odblokují se pozemky, s nimiž nyní stát nemůže volně nakládat," dodal.

Politiky k dohodě s církvemi tlačily také obce, na které byly některé znárodněné pozemky převedeny. Vypořádání totiž zruší paragraf z počátku devadesátých let, který obcím zakazuje s těmito pozemky cokoliv dělat. "Jde o zásadní průlom, týkající se desítek obcí. Konečně se mohou začít rozvíjet," říká místopředseda Svazu měst a obcí Jaromír Jech.

Vláda bude plán odškodnění církví posuzovat začátkem příštího roku. Když ho prosadí v parlamentu, budou církve dostávat náhradu od roku 2009.

Díky miliardám vypláceným od státu by se navíc církve měly stát finančně soběstačnější a v budoucnu by mohly převzít například placení duchovních, kteří jsou nyní státními zaměstnanci.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu