PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Mýto přibude na 180 km silnic, vyneslo už pět miliard


27.12.2007

Praha - První rok a prvních více než pět miliard korun. Takové bude 31. prosince skóre mýtného na českých dálnicích a rychlostních silnicích.

Společnost Kapsch, která mýtný systém provozuje, počítá, že s koncem roku "přivezou" kamiony na mýtném 5,6 miliardy korun.

Stále chybí dodatek

"Ze statistik vyplývá, že za celý rok 2007 zaplatilo alespoň korunu v českém mýtném systému na 300 tisíc palubních jednotek. Ke konci roku jich bude aktivních mezi uživateli zhruba 270 tisíc kusů," vypočítává mluvčí Kapsch David Šimoník.

Stát chce ještě víc. A tak zpoplatní další silnice. Podle informací deníku Aktuálně.cz hned od 1. ledna začne vybírat mýto na 180 kilometrech silnic 1. třídy.

Chybí maličkost - podepsat třetí dodatek k smlouvě s Kapschem. Ač se tak mělo stát už v říjnu, jednání dosud neskončila. Čeká se, že k podpisu dojde těsně po vánočních svátcích.

Mýtné celý tento rok plnilo stránky novin. S pravidelností zhruba tří měsíců to bylo kvůli sumě, která se vybrala.

Častěji však různými spory u soudů a řízeními u antimonopolního úřadu.

Neúspěšný uchazeč o výběr mýtného v Česku, italská společnost Autostrade, neuspěla se svou snahou zpochybnit výběrové řízení, ve kterém ministerstvo dopravy vybralo firmu Kapsch.

Nejvyšší správní soud tak s definitivní platností zamítl stížnost firmy, podle které ji ministerstvo poškodilo.

Úřad Martina Peciny zase rozhodl, že první dodatek k mýtnému byl protizákonný. Zrušit jej však nemohl a ani neudělil nikomu pokutu.

Dodatek k původní smlouvě byl uzavřen mezi ministerstvem dopravy a firmou Kapsch na začátku června loňského roku. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zásadním způsobem mění původní smlouvu a změny jsou v rozporu s vybranou nabídkou.

Další peníze se valí

Kapsch si v tomto roce také pojistil další výdělky.

Podle všeho bude v novém dodatku bod, který zajišťuje Kapschi až do roku 2017, že postaví mikrovlnný systém výběru mýta na všech dálnicích a rychlostních silnicích, které do té doby vzniknou.

Kromě toho definitivně vyhrál zakázku na českých železnicích.

Zakázka se týká výstavby digitálního radiového systému GSM-R na trati z Kolína až na slovenský hraniční přechod Kúty, případně do rakouského hraničního města Hohenau.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu