PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Data z počítačů se loni kradla rekordním tempem
Ke krádežím dat dochází stále častěji.

02.01.2007

V roce 2007 bylo na území Spojených států z počítačů ukradeno rekordní množství dat. Úniky nezaznamenaly jen soukromé osoby, ale také řada společností, uvedli odborníci z neziskových organizací Identity Theft Resource Center a Attrition.org.

Podle Lindy Foleyové, zakladatelky společnosti Identity Theft Resource Center, má její firma hlášení o 79 miliónech případů, ve kterých byla na území Spojených států ukradena citlivá data. Ve srovnání s rokem 2006 se jedná o masivní nárůst - předloni totiž došlo "jen" k 20 miliónům bezpečnostních průniků.

Konkurenční organizace Attrition.org odhaduje, že se v USA a zámoří loni přihodilo 162 miliónů případů, při nichž byla ukradena data z počítačů. "Společnosti shromažďují stále více dat a každý rok proto zaznamenáme mnohem více bezpečnostních průniků," domnívá se zástupce Attrition.org Brian Martin.

Vůbec nejvíce osobních záznamů bylo v USA kompromitováno loni v květnu při útoku na platební systém společnosti TXJ. Ta vlastní americké prodejny Marshalls a T.J. Maxx. Útočníci odcizili naráz 46 miliónů záznamů.

Jak připomínají odborníci, ne všechny útoky mají na svědomí hackeři, kteří by se lámali do počítačových serverů nejrůznějších firem. Například v Británii se ztratily dva disky, na nichž se nacházela data o 26 miliónech občanů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu