PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Italská Neapol se topí v odpadcích, obyvatelé útočili na policii
Odpadky v ulicích Neapole

05.01.2008

Tisíce tun odpadků se v posledních dnech nahromadily v italské Neapoli, není je kam odvážet.

Stovky obyvatel jihoitalské Neapole v sobotu zablokovaly železniční trať, házely kameny na policisty a převracely automobily. Již několik dnů tak protestují proti plánům na otevření velké skládky, jež by pomohla vyřešit krizi kolem domovního odpadu. Toho se ve městě za poslední dny nahromadilo přes 2 000 tun.

Demonstranti, kteří protestují už od začátku týdne, převrátili v sobotu tři menší vozidla, aby zabránili nákladním vozům k příjezdu ke skládce, po policistech, kteří se snažili zabránit výbuchům násilí, házeli kameny a šrouby. Podle policie byli při incidentech dva lidé zraněni.

Jeden ze zraněných spadl ze srázu, utrpěl menší zranění kolena. Druhý byl ošetřen na místě. "Držel jsem ruce vzhůru a nebránil jsem se, ale dostal jsem dvě rány obuškem do hlavy a do zad. Na hlavě mám dva stehy," uvedl třiadvacetiletý Ciro.

Jeden z účastníků manifestace napadl i novináře veřejnoprávní televize Rai, který byl v té chvíli v přímém přenosu. Několik mladíků poté zaútočilo i na servisní automobil televize. Napaden byl také jeden z kameramanů televize La7.

Ráno demonstranti rovněž na několik hodin zablokovali železniční trať Neapol-Řím, po třinácté hodině byl ale provoz obnoven.

Neapol se s tzv. odpadkovou krizí potýká ale už léta, hovoří se o špatném řízení na radnici a všudypřítomné korupci. Skládku západně od Neapole, která byla v roce 1996 uzavřena, chtějí místní úřady otevřít už příští týden, ale místní obyvatelé jsou kategoricky proti, protože se obávají škodlivého vlivu na beztak již ohrožené životní prostředí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu