PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Bruntál zakázal vybírání odpadků z popelnic


07.01.2008

Zastupitelé v Bruntále přijali vyhlášku, která zakazuje vybírat z popelnic odpadky. Městská policie bude moci lidem, kteří to dělají, udělit pokutu až 1000 korun. Odpadky nejčastěji vybírají bezdomovci nebo sociálně slabí občané. Kromě pokuty, jež bude jen stěží vymahatelná, mohou strážníci také zabavit vozík, na kterém odpadky shromažďují. Město se tak snaží zlepšit pořádek kolem popelnic.

"Tento nešvar se v posledních letech rozmáhá především v době, kdy jsou ve městě rozmístěny kontejnery na velkoobjemový odpad," řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. "Lidé doma dělají pořádek a odpadu se takto mohou zbavit. Bezdomovci a příslušníci sociálně slabých skupin se pak v kontejnerech přehrabují a hledají, co by mohli využít či zpeněžit ve sběrných surovinách. Kolem kontejnerů tak dělají nepořádek," zdůvodnil vyhlášku Ondrášek.

Dodal, že zákaz vybírání odpadků se týká i klasických popelnic. "Policisté mohou odebrat věc použitou ke spáchání přestupku. Například vozík nebo kočárek. To může být pro přestupce větší trest než samotná sankce," míní Ondrášek.

Kromě zákazu vybírat odpad z popelnic vyhláška navíc zakazuje zapalování odpadu ve sběrných nádobách, jejich ničení, převracení či přemisťování.

V Mostě vyhláška nepomohla

Podobnou vyhlášku má i severočeské město Most. Město přiznává, že příliš nepomohla. "Musíme ale říct, že vyhláška pořádek u popelnic nezlepšila a bezdomovce také neodrazuje," řekla mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Podle ní ale mají strážníci už něco v ruce. Když už nemohou vymoci pokuty, mohou lidi od popelnic a kontejnerů alespoň odehnat.

V minulosti mělo ve vyhlášce podobné ustanovení i město Teplice, vyhlášku o odpadech ale zrušilo.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu