PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Dětské sprchové gely ohrožují zdraví, varují hygienici


09.01.2008

Před nebezpečnými dětskými sprchovými gely varuje ministerstvo zdravotnictví. Jejich složení může podle provedených testů ohrozit hormonální rovnováhu organismu, nebezpečné výrobky proto musí být staženy z prodeje.

Konkrétně se jedná o sprchové želé Bath Jelly s šarží do prosince tohoto roku, sprchový gel Smark se spotřebou do listopadu 2009 a Bath and Shower gel. Původem jsou z Číny a na tuzemském trhu je distribuují různé společnosti.

Jeden z výrobků je k dostání i v řetězcích drogerií Schlecker.

Podle laboratorních testů obsahují obaly výrobku zakázané látky, a to nonylfenol a diakylftaláty, jejichž přítomnost je v kosmetice zakázána.

"Riziko obsahu ftalátů spočívá v tom, že při použití obalu kosmetického prostředku jako hračky může docházet k jeho kousání či olizování, a tak k následnému kontaktu esterů s ústy a mohou tak přecházet do slin. Nonylfenol a vybrané estery kyseliny ftalové mohou ovlinit hormonální rovnováhu organismu," uvedl hlavní hygienik ČR Michael Vít.

Zároveň však doplnil, že na nebezpečnost kosmetických výrobků je třeba upozornit, protože spotřebitelé by obal mohli zaměnit s hračkou.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu