V Prešově postaví nejvyšší sochu Krista v Evropě
Socha Krista v Rio de Janeiru je jen o pět metrů vyšší, než má být postavena na Slovensku.

17.01.2008

Primátor města Prešov Pavel Hagyari chce postavit v tomto východoslovenském městě 33 metrů vysokou sochu Ježíše Krista. Pokud se projekt zrealizuje, prešovská socha bude nejvyšší sochou Krista v Evropě. Informovala o tom televize Markíza. Projekt je zatím v počátečním stadiu a v nejlepším případě bude socha stát až za dva roky.

Socha se má tyčit nad městem nedaleko prešovské Kalvárie. "Řídím se myšlenkou vytvořit v Prešově památník civilizace a křesťanství. Tuto myšlenku jsem měl v hlavě ještě před tím, než jsem se stal primátorem Prešova," uvedl Hagyari. Socha bude pravděpodobně z betonu.

Na návrhu pracují slovenští sochaři Tibor Bartfay, Martin Pala a Emil Venkov. Celý projekt by měl stát 10 miliónů slovenských korun. Peníze chce primátor získat od sponzorů a z nadačních darů. Zatím nejvyšší socha Krista na světě stojí nad brazilským městem Rio de Janeiro a měří 38 metrů.

Nejvyšší socha Krista v Evropě je umístěna nad portugalským hlavním městem Lisabon. Ta měří 28 metrů. Kristus nad Prešovem by sochu v Lisabonu převyšoval o celých pět metrů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu