PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Likvidace brazilského deštného pralesa nabrala rekordní rychlost
Deštný prales ohrožuje ilegální těžba.

24.01.2008

Amazonský prales v Brazílii ubývá rekordní rychlostí, oznámila vláda. Jen za posledních pět měsíců loňského roku bylo podle ní vytěženo přes 3000 čtverečních kilometrů lesa, což zhruba odpovídá rozloze Libereckého kraje.

BRASÍLIA - Satelitní snímky brazilského pralesa podle Gilberta Camara, šéfa Národního institutu pro vesmírný výzkum, dokazují bezprecedentní míru vytěžení. „Nikdy předtím jsme v tuto roční dobu nezaznamenali tak vysokou míru odlesnění,“ řekl.

Jeho slova potvrdila také ministryně životního prostředí Marina Silva, která se má spolu s prezidentem Luisem da Silvou účastnit mimořádného zasedání krizového štábu.

Nejhůře postiženým je brazilský stát Mato Grosso. Od srpna do prosince loňského roku tam byla vytěžena více než polovina z celkové odlesněné plochy, 1786 kilometrů čtverečních.

Zpráva o zrychlení úbytku pralesa uvedla do trapné pozice brazilského prezidenta, který vloni chválil úspěšné snahy své vlády zamezit ilegální těžbě. Média upozorňují, že skutečný stav může být ještě horší, než bylo ve středu oznámeno. Další satelitní snímky se totiž stále vyhodnocují.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu