PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nadměrná konzumace čokolády
vede k řídnutí kostí u žen


27.01.2008

Čokoláda patří mezi nejoblíbenější pochoutky a u té s vysokým podílem kakaa navíc vědci tvrdí, že zdraví prospívá a látky v ní obsažené chrání tělo před rakovinou či infarktem. Jenže nadměrná konzumace čokolády, zvláště méně bohaté na kakao, vede nejen k obezitě, ale také řídnutí kostí u žen.

SYDNEY - Ty, které si dopřávají sladkou pochoutku denně v nemírném množství, mají podle australských vědců řidší kosti a jsou náchylnější ke zlomeninám. S přibývajícím věkem je navíc situace horší, protože zvláště během a po menopauze ženy často trpí důsledkem hormonální nedostatečnosti osteoporózou, i když čokoládu nekonzumují. Nadměrné holdování této cukrovince však stav ještě zhoršuje.

Podle Australanů jsou kosti u žen konzumujících denně čokoládu v průměru až o 3,1 procenta řidší než u těch, které čokoládu nejedí vůbec nebo jen sporadicky.

Tato studie varuje spotřebitele, aby nepodléhali klamnému přesvědčení, že je čokoláda zdravou cukrovinkou. Většina výrobců totiž z čokolád s vysokým obsahem kakaa chemicky odstraňuje příliš hořce chutnající polyfenoly. Ale právě jedině ty činí kakao a potažmo čokoládu zdraví prospěšnými, neboť v těle fungují jako výkonné antioxidanty neutralizující účinek volných radikálů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu