OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Vichřice řádila ve střední Evropě


27.01.2008

Značné škody napáchala vichřice o rychlosti až 130 kilometrů za hodinu také v různých částech Rakouska. Ve Štýrsku na jihovýchodě země vichr zlomil a vyvrátil mnoho stromů, které pak blokovaly silnice i dálnice.

Vichřice procházející v noci na dnešek a také dnes několika státy Evropy způsobila na mnoha místech hmotné škody a narušila dopravu i dodávky elektřiny. Víkendová bilance mimo jiné zahrnuje jednoho mrtvého, několik zraněných, poškozené střechy a zablokovanou důležitou dálnici v Rakousku. Řecko naopak hlásí nečekané uklidnění, vichr nad Egejské moře se má prý ale brzy vrátit a může přinést i vánice.

V Polsku si vichřice trvající již druhý den vyžádala v noci na dnešek jeden lidský život a několik zraněných. V okolí Poznaně způsobily větve odlomené vichrem tři dopravní nehody, které si vyžádaly další dva zraněné. Také na severu země při pobřeží Baltu hasiči nestíhali odklízet ze silnici padlé stromy. V řadě míst po celém Polsku od západu na východ strhal vítr elektrické vedení a 15.000 lidí se ocitlo bez elektřiny. Mnoho domů přišlo o střechy.

Osvětlení dálničních tunelů bylo přerušeno

Značné škody napáchala vichřice o rychlosti až 130 kilometrů za hodinu také v různých částech Rakouska. Ve Štýrsku na jihovýchodě země vichr zlomil a vyvrátil mnoho stromů, které pak blokovaly silnice i dálnice. Nejvíce postižena byla Jižní dálnice A2 vedoucí z Vídně do Slovinska a Itálie, která byla na více místech přerušena. Kvůli strženému elektrickému vedení zhaslo osvětlení v dálničních tunelech, kterých je v dané oblasti hodně, a správa dálnice průjezd zastavila až do obnovení dodávek elektřiny. Přerušena na řadě míst byla také Jižní železnice a dráhy ÖBB vyzvaly cestující, aby své cesty v daném směru odložili. Mariazellská horská železnice přerušila dopravu až do uklidnění počasí.

V horských oblastech Rakouska dosahovala vichřice až 150 kilometrů za hodinu. V některých městech strhával vítr a ulomené větve z domů i kusy omítky, ve Štýrském Hradci byli takto zraněni dva lidé. V celém Štýrsku zůstalo bez elektřiny 80.000 obyvatel, v sousedních Korutanech 10.000 obyvatel. U obce Stall im Mölltal zapálily zpřetrhané dráty vysokého napětí lesní podrost, oheň se však podařilo uhasit. V Dolních Rakousech jižně od české hranice poškodila vichřice řadu střech. Ze dvou míst byl hlášen také lesní menší požár, byl však rychle zlikvidován.

Řecko se naopak dnes nečekaně dočkalo krásného počasí, ačkoli meteorologové varovali před návratem vichřice s možnou vánicí. V sobotu byly zastaveny veškeré trajekty mezi řeckými ostrovy v Egejském moři, dnes byla tato doprava obnovena v plném rozsahu. V Aténách dokonce naměřili 20 stupňů Celsia, meteorologové však trvají na tom, že zlom s poklesem teplot o deset stupňů přijde a lidé by se neměli nechat zaskočit. "Zažíváme svým způsobem aprílové počasí, jen s většími výkyvy," řekl jeden meteorolog v aténském rozhlase.

Počasí omezilo i námořní dopravu

Německo dnes hlásí škody ze sobotního průchodu vichřice nad Baltem. Ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko zůstaly tisíce lidí bez elektřiny a telefonu, řadu místních silnic přehradily napadané větve a stromy. Problémy zažívalo i Braniborsko a Berlín. Na Baltu byla jedna trajektová loď rejdařství Scandlines poškozena ve švédském Trelleborgu, když jí vichr natlačil na přístavní molo. Na lince z Rostocku do Trelleborgu tak musel být dočasně omezen provoz, přestože se počasí mezitím zlepšilo. V sobotu rejdařství raději šest spojů mezi Německem a Švédskem zrušilo. Na Slovensku způsobila vichřice škody zejména na horách. Ve Vysokých Tatrách a okolí lámal stromy, které ze silnic odstraňovali hasiči. Štěstí měla posádka auta, před nímž spadl strom. Stačila sice zabrzdit, vzápětí ale spadl druhý strom za autem a vůz zůstal na silnici uvězněný. Vichr zastavil v mnoha lyžařských střediscích provoz lanovek, zvýšilo se i lavinové nebezpečí. Meteorologové varují, že večer vítr zesílí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu