OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

POLOVINA ČÍNY BEZ PROUDU, TJ. 700 MILIONŮ LIDÍ

Čína čelí nejhorší sněhové kalamitě za 50 let
Střecha továrny na nábytek v Šangaji se pod tíhou sněhu propadla.

29.01.2008

Komplikace, které způsobily v Číně přívaly sněhu a mráz, v úterý ještě vzrostly. Nejenže se milióny lidí nemohou dostat domů na oslavu lunárního nového roku, nastala i energetická krize, protože se nedaří dopravit uhlí do elektráren. Počet obětí vzrostl na padesát poté, co při úterní nehodě autobusu na namrzlé silnici zemřelo 25 cestujících.

PEKING - Čínský premiér Wen Ťia-pao, který přijel do nejhůře postižené provincie Chu-nan, která je bez vody a elektřiny už pět dní, přikročil k velmi neobvyklému kroku - omluvil se všem, kteří doplatili na dopady mimořádné zimy, ať už jsou to statisíce lidí čekajících na nádražích, nebo mrznoucí ve svých domovech.

"Omlouvám se vám všem," řekl Wen na jednom ze zcela zaplněných nádraží v Čhang-ša,. "Děláme, co je v našich silách, abychom systém obnovili. Nejprve opravíme elektrickou síť, pak opět vlaky pojedou. Pak můžete všichni odjet domů na Nový rok."

Dopravní komplikace, do nichž se dostali Číňané také kvůli zvýšenému provozu před oslavami čínského Nového roku, poznamenaly i cestu čínského premiéra do Chu-nanu. Kvůli námraze na letišti muselo Wenovo letadlo přistát v sousední provincii Chu-pej a premiér zbytek cesty absolvoval ve vlaku.

Čínský prezident Chu Ťin-tchao vyzval ke svolání krizové schůzky politbyra a slíbil rychlou akci i okamžitou pomoc těm, kdož se zkoušejí dostat domů na oslavu lunárního čínského nového roku.

Elektřina chybí polovině Číny

Výpadky proudu způsobené mrazem a sněhem postihly více než polovinu čínských provincií. Mnoho podniků muselo zastavit výrobu. Město Čchen-čou na jihu provincie Chu-nan je bez elektřiny a vody už pět dní. Ministerstvo dopravy ve snaze o zachování dodávek energie posílilo železniční dopravu uhlí o 28 procent.

Vláda rovněž vyzvala majitele malých nelegálních dolů, které Peking loni nechal z bezpečnostních důvodů uzavřít, k obnovení těžby.

Na železničních stanicích ve velké části země uvízly milióny lidí, kteří se chtějí vrátit k rodinám na oslavu. Jen v Šanghaji na nádraží zůstalo na 30 000 cestujících, když správa zrušila jejich dálkové vlaky. Téměř 50 000 dalších lidí na cestě z Pekingu na jižní pobřeží Číny muselo zůstat v provincii Chu-nan, protože železniční trať byla neprůjezdná. V Kantonu čeká na odbavení půl miliónu osob. Po celé zemi je uzavřeno také více než deset letišť.

Sněhové bouře sužují Čínu už od 10. ledna. Na jihu země způsobila nepřízeň počasí nehodu autobusu, který sklouzl po namrzlé silnici do 40 metrů hluboké rokle. Při havárii zahynulo 25 lidí, zbývajících 13 cestujících utrpělo zranění. Počet obětí mrazů tak vrostl na padesát.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu