OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Prognóza: Oteplení způsobí v Evropě hmyzí invazi


13.2.2008

Praha - Černých prognóz spojených s globálním oteplováním je nepřeberně. S novou teorií teď přišla skupina amerických vědců.

Zatímco obvykle odborníci varují před zánikem a vymíráním živočišných druhů, tentokrát se naopak varování týká jejich přemnožení.

V časopise Proceedings of the National Academy vědci tvrdí, že oteplování povede k přemnožení mnoha druhů hmyzu a jeho migraci do severních částí zeměkoule, jako jsou Evropa nebo Spojené státy.

Nálezy fosílií podle Američanů dokládají, že zhruba před padesáti miliony lety se v době oteplování už něco podobného na Zemi stalo.

Nejvíce druhů hmyzu žije v tropech, podle vědců je jasná souvislost mezi tímto faktem a teplotou. K závěru, že globální oteplení povede k rozšíření a přemnožení tropického hmyzu, dospěli studiem zkamenělých listů rostlin na nalezišti ve státě Wyoming.

Zkoumali především míru jejich poškození hmyzem, který se rostlinami živí. Objevili, že v chladnějších obdobích byla míra poškození listů mezi patnácti až osmatřiceti procenty.

V době před šestapadesáti miliony let - kdy bylo teplejší klima - je míra poškození sedmapadesát procent.

"Lidově řečeno, hmyz měl větší apetit kvůli většímu obsahu oxidu uhličitého v ovzduší. Listy rostlin totiž měly v důsledku toho nižší nutriční hodnotu," uvádí Ellen Curranová, jedna z výzkumnic Pennsylvánské univerzity.

Něco podobného podle ní hrozí i nyní, navíc lze stejně tak předpokládat přemnožení a "migraci" hmyzu do severněji položených oblastí.

"Jak se rozšiřovaly do nových oblastí díky oteplení rostliny, šel spolu s nimi za svojí potravou i hmyz," uvádí se v článku otištěném v odborném časopise.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu