PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Co je pro Západ větší hrozba: Terorismus, či obezita?


25.2.2008

Sydney - Západní země v čele s USA se příliš zabývají hrozbou terorismu a zapomínají na jiného nepřítele, který je ničí zevnitř. Podle řady vědců a lékařů nepřítele mnohem nebezpečnějšího: Obezity.

Na velké celosvětové konferenci v Sydney uvedl přední americký expert a profesor Lawrence Gostin, že obezita samozřejmě představuje větší hrozbu než teroristé.

Tichý zabiják

"Soustředíme se po 11. září příliš na tento problém, zatímco tichý zabiják obezita připravuje každoročně o život miliony lidí po celém světě. Věnujeme mu málo pozornosti a na boj s ním vydáváme málo peněz," řekl Gostin, který je poradcem americké vlády pro zdravotnictví a působí na univerzitě Johna Hopkinse.

Kritizoval fakt, že obezita vůbec není tématem letoštní volební kampaně před prezidentskými volbami ve Spojených státech.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zemře v následujích letech v celém světě na nemoci spojené s obezitou či nadváhou téměř 400 milionů lidí.

Kde vezmou USA vojáky?

Nejvíce jsou epidemií zasaženy právě USA. A Gostin není první, který přirovnal obezitu k terorismu. Už předloni jeho kolega Richard Carmona z univerzity v Jižní Karolíně uvedl, že epidemie obezity předčí hrozby, jako bylo 11. září.

"Pokud už dnes je tolik dětí a teenagerů obézních, kde budeme v budoucnosti brát vojáky, námořníky, policisty, hasiče?" položil si Carmona řečnickou otázku.

Konference v Sydney skončí ve středu čtyřbodovou výzvou lékařů celému světu. V dokumentu uvádějí, že ve městech by mělo být více možností pohybu pro lidi a nabídka potravin by měla obsahovat více zdravých produktů s menším obsahem cukru, tuků či soli.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu