PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Projekt elektronického státu opouštějí experti


26.2.2008

Praha - Vláda schválila zákon o eGovernmentu, který má zahájit elektronizaci správní agendy, ale zároveň umožní propojit databáze s informacemi o občanech. Dva významní členové vládní Rady pro informační společnost proto rezignovali na své funkce.

Odchází bývalý náměstek ministra informatiky Dalibor Veřmiřovský, který měl v Radě na starosti legislativu. Šéf kanceláře předsedy Senátu Edvard Kožušník byl v Radě odpovědný za propagaci.

Práce ve vládní radě podle nich nemá smysl. Odborníci totiž nedostali příležitost, aby se mohli vyjádřit k návrhu zákona, který má nastartovat elektronizaci správní agendy v České republice.

Pokud zákon v navrženém znění projde parlamentem, umožní libovolnému státnímu úředníkovi, aby nahlédl do všech údajů o občanech, které jsou uloženy na ministerstvech vnitra, spravedlnosti, práce a financí.

Byl přitom prosazen pouze politicky. Ministři na tiskové konferenci po zasedání vlády dokonce ani novinářům neoznámili, že byl schválen.

Kožušník a Veřmiřovský působí v nevládní společnosti eStat.cz, která elektronizaci státu propaguje a s vládou spolupracovala na počátcích projektu. Veřmiřovský má zásluhu na dosud největším vládním úspěchu v boji proti přebujelé byrokracii, na likvidaci ministerstva informatiky.

"Je také na místě se zamyslet nad perspektivou Rady pro informační společnost jako celku, případně se i zabývat jejím potenciálním zrušením," doporučují oba experti.

Podle vyjádření premiéra Topolánka z loňského podzimu přitom měla Rada pro informační společnost připravit státní informační politiku.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu