PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

VZNIKÁ MOŽNOST OBROVSKÉHO ZNEUŽITÍ SOUDNÍ MOCI V ČR

Nevyzvednuté soudní obsílky, největší problém justice


25.2.2008

Není vyloučeno, že za pár let budeme dostávat soudní obsílky emailovou poštou. Předpokládá to návrh ministra spravedlnosti, který schválila vláda.

Nový způsob doručování soudních písemností, zjednodušení systému protokolace nebo omezení rozsahu odůvodnění soudních rozhodnutí - to jsou změny novely občanského soudního řádu, který schválila vláda.

Podle ministerstva mají soudy prvního a druhého stupně značné problémy s efektivitou a spolehlivostí doručování soudních písemností. Nová úprava proto zásadním způsobem mění odpovědnost za doručení písemností, přesouvá totiž odpovědnost ze státu na adresáta.

"Změna zákona počítá se zavedením povinné doručovací adresy, kterou si bude moci každý sám zvolit, nebo bude zjištěna z dostupných registrů, jako je centrální evidence obyvatel, obchodní rejstřík či živnostenský rejstřík. V souvislosti s elektronizací justice zvýrazňuje a upřednostňuje elektronické doručení," řekl ke svému návrhu ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Podle ministerstva je současný způsob doručování soudních obsílek zřejmě největší problém české justice. Na první pokus je jich prý podaří doručit pouze asi 30 procent. Novela zákona má podle Pospíšila zkrátit soudní procesy řádově o měsíce.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu