OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

V Rakousku tají ledovce před očima


28.03.2008

Rakouské ledovce tály v loňské zimní sezóně nejrychleji za posledních pět let. Smutným rekordmanem je ledovec Weißsee Ferner v tyrolském údolí Kaunertal, který je kratší o 96,5 metru.

Rakouský alpský spolek (ÖAV) zaznamenal v sezóně 2006/2007 průměrný úbytek délky ledovcových jazyků o 22,2 metru. To je pouze o necelý metr méně než v dosud rekordním roce 2003, kdy byl naměřena průměrná ztráta 22,9 metru.

ÖAV, který provádí měření ledovců již od roku 1891, navíc upozornil, že pokračuje trend rychlejšího zmenšování hlavně velkých ledovců, který byl zaznamenán již v předešlých letech. Nejvíce to postihuje ledovcové jazyky v tyrolském Ötztalu. Tamní ledovce Schalfferner a Niederjoch Ferner jsou kratší o více než 80 metrů a i další ledovce přišly ve sledovaném období o více než tři nebo čtyři desítky metrů délky.

Příčinou tání rakouských ledovců jsou podle spolku vysoké teploty. V sezoně 2006/2007 zaznamenali jeho pracovníci nepřerušenou řadu 12 měsíců, v nichž panovaly průměrné teploty vyšší, než byl třicetiletý průměr. Zima byla o více než tři stupně Celsia teplejší, k čemuž se v centrálních a jižních částech Alp přidaly jen slabé sněhové srážky.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu