OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Brity vyděsilo nejsilnější zemětřesení za 25 let


27.02.2008

Středeční zemětřesení dosáhlo síly 5,2 stupně Richterovy stupnice, oběti na životech nejsou hlášeny.

Britové se vzpamatovávají po probděné noci. Kolem středeční jedné hodiny pocítili zemětřesení o síle 5,2 stupně Richterovy stupnice obyvatelé řady měst včetně Londýna či Manchesteru. Co v jiných částech světa znamená průměrný otřes, se v britských poměrech jeví jako nejsilnější zemětřesení za poslední čtvrtstoletí.

Podle agenturních zpráv nedošlo k výraznějším materiálním škodám a zraněn byl jen jeden člověk, na kterého se v severoanglickém Barnsley zřítil komín skrz střechu do ložnice a způsobil mu zranění pánve. Výraznější než samotné škody bylo podle policie zděšení lidí.

"Byl to neskutečný otřes. Lidé vycházeli ze svých domů a zaplnili ulice, zdálo se, že se vzbudilo celé město," řekl stanici BBC Justin Cowell z Gainsborough.

Epicentrum zemětřesení bylo lokalizováno nedaleko města Market Rasen, asi 205 kilometrů severně od Londýna. Otřesy pocítila celá Anglie a také jižní Skotsko, uvedla britská geologická služba. Seizmologové v noci původně uváděli, že zemětřesení mělo sílu 5,3 stupně Richterovy stupnice, ale později tento údaj snížili na 5,2 stupně.

Vzrušení na ostrovech

Otřesy byly podle britských médií patrné u na výškových budovách britské metropole v Londýně. V okrese Lincolnshire zemětřesení lehce poškodilo několik domů a hasiči absolvovali během noci zhruba padesát výjezdů včetně požáru, který vznikl jako následek zemětřesení.

"Lidé byli většinou silně rozrušení otřesy, protipožární linka proto zaznamenala značný nápor volajících," uvedl pro BBC policejní mluvčí z Lincolnshire.

Na internetovém fóru webu BBC News se hromadí stovky ohlasů. "Bylo to nebývale silné. Měl jsem pocit, že se hýbe celý pokoj," napsal David Somerset z východního Yorkshiru.

Reakce diváků obsáhly pestrou škálu - zatímco někteří napsali, že se v noci na středu báli o svůj život a nic podobného ještě nezažili, jiní vnímali jen drobné otřesy trvající několik sekund a přemýšlejí, zda se skutečně jednalo o zemětřesení.

Podle geologa Juliana Bukitse Británii každoročně zasáhne kolem 200 zemětřesení, ale pouze deset procent je natolik silných, aby je lidé pocítili. Ovšem pětistupňový otřes už může způsobit vážné škody.

Naposled zasáhlo britské ostrovy zemětřesení podobného rozsahu v červenci 1984, kdy v severním Walesu naměřili stupeň 5,4. K historicky nejsilnějšímu evidovanému zemětřesení došlo v červnu 1931 asi 100 kilometrů od východního pobřeží. Tehdy bylo naměřeno 6,1 stupně.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu