PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Emise: korporace v USA tlačí na Bushe


23.1.2007

V roce 2001 od ratifikace kjótského protokolu Bushovým rozhodnutím Spojené státy ustoupily s tím, že ekonomické cíle jsou přednější.

Washington - Nejen uvědomělí zástupci měst a někteří zákonodárci USA. K boji za podpis kjótského protokolu se nově připojily i velké americké firmy.

Pane prezidente, měl byste se začít věnovat klimatickým změnám, vyzývají šéfové devíti amerických korporací prezidenta George Bushe.

Ten se podle jejich názoru nedostatečně věnuje boji proti skleníkovým plynům a globálnímu oteplování.

Podle jejich slov je na čase stanovit pevné limity na emise skleníkových plynů a hlídat jejich dodržování. "Jsme schopni a musíme rychle začít koordinovat ekonomikou řízený postoj k ochraně klimatu," stojí v dopise zaslaném prezidentu Bushovi.

Prezident George Bush se tohoto tématu má údajně dotknout v nadcházejícím výročním projevu O stavu unie. Žádná pevná pravidla a zákony přesto přijímat nehodlá. "Omezování ekonomického vývoje snižováním emisí nebude součástí prezidentovy politiky," potvrdil mluvčí Bílého domu Tony Snow.

USCAP: Je třeba jednat
Nově vzniklá organizace amerických korporací pod názvem Partnerství pro ochranu amerického podnebí (USCAP) se snaží prosadit snížení emisí skleníkových plynů do roku 2050 o šedesát procent.

"Je na čase, aby se političtí vůdci této země sjednotili a začali konat," řekl novinářům na tiskové konferenci ve Washingtonu jeden z představitelů dobrovolného sdružení Jim Rogers z Duke Energy.

Kjótský protokol zavazuje rozvinuté průmyslové země, aby do roku 2012 snížily emise skleníkových plynů o pět procent oproti roku 1990. Drtivá většina průmyslově rozvinutého světa se na něm dohodla již v roce 1997, ale kvůli zdlouhavé ratifikaci vstoupil v platnost až pět let poté.

Členové USCAP
Duke Energy
šéf společnosti Alcoa
BP America
DuPont
Caterpillar
General Electric
Lehman Brothers
FPL Group
G and E

Clinton byl pro
Zatímco bývalý americký prezident Bill Clinton považoval ekologii za jedno z důležitých témat svého politického programu, George Bush je jeho pravým opakem. V roce 2001 od Kjótského protokolu jeho rozhodnutím Spojené státy, jako největší producent emisí, odstoupily s tím, že ekonomické cíly jsou přednější.

Bill Clinton na loňské mezinárodní konferenci o globálním oteplování nicméně prohlásil, že "Spojené státy jsou schopny splnit závazky dané kjótským protokolem a jít ještě dál. A to vše způsobem, který naše hospodářství posílí."

Za nižší emise Bushovi navzdory
Podobný názor má starosta ekologicky uvědomělého Seattlu Greg Nickels, který prohlásil: "Odmítáme myšlenku, kterou prosazuje vůdce Spojených států, že máme možnost buď zachránit ekonomiku, anebo životní prostředí."

Starosta Nickels: "Odmítáme myšlenku, kterou prosazuje vůdce Spojených států, že máme možnost buď zachránit ekonomiku, anebo životní prostředí."

Nickelsovi se již nyní podařilo přesvědčit 192 amerických měst, aby přistoupily na dodržování emisních limitů a do roku 2012 tak snížily jejich produkci o 7 procent v porovnání s rokem 1990. Do akce se zapojila města z nejrůznějších koutů USA, New York a Kalifornii nevyjímaje.

"Je nevyhnutelné, aby politici ve Washingtonu podpořili americká města a Spojené státy na sebe vzaly svoji morální odpovědnost," řekl Nickels.

O nejednotnosti nejvyšší politické reprezentace USA svědčí i dopis 24 senátorů prezidentu Bushovi se žádostí o konstruktivní přístup a neblokování rozhovorů při dalších jednáních o emisích po roce 2012.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu