OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Bouře pustoší sever Německa a jih Skandinávie


1.11.2006

Silná vichřice v noci na čtvrtek nepostihla jen Českou republiku. Největší škody napáchala na jihu Skandinávie a na severu Německa, kde prudký vítr ničil dráty elektrického vedení a v Severním moři dokonce utrhl vrtnou plošinu. Hamburk ohrožují záplavy, protože vítr žene do přístavu vysoké vlny.

HAMBURK/OSLO - Bouře provázená nárazovým větrem o rychlosti až 120 kilometrů za hodinu utrhla u norského pobřeží vrtnou plošinu Bredford Dolphin s 75 lidmi na palubě, kterou vlekly dva remorkéry. Plošinu vítr žene k Polsku, uvedl představitel norských záchranářů Hans Christensen ze Stavangeru. Dodal, že posádce tvořené převážně Brity nehrozí velké nebezpečí : "Situace je pod kontrolou, nehrozí žádné drama."

U norského ostrova Karmöy poškodila bouře kormidlo rybářskému kutru z Faerských ostrovů. Plavidlo s pětičlennou posádkou, přes které se převalila vlna a vyrazila mu okna, může teď plout jen v kruhu a čeká na záchrannou loď.

V Hamburku se utrhla kontejnerová loď, ale podařilo se ji zachytit dříve než napáchala v přístavu škody.

Jih Skandinávie bez elektřiny
Vítr strhával elektrické vedení na jihu Norska a Švédska, kde se bez proudu ocitlo na 45 000 domácností. Situaci komplikovaly přívaly sněhu, které také zkomplikovaly dopravu na silnicích i na železnici. V okrese Norrland zůstalo asi 1000 pasažérů přes noc v několika vlacích, které uvízly na trati ve sněhu. Sněžilo i v jihozápadním Finsku, odkud jsou hlášeny problémy v silniční dopravě.

Poškozen byl i dvacetikilometrový dánský most Storebaelt. Vlaky mohou jezit jen po jedné koleji a pro auta je úplně uzavřen.

Bouře v Německu
V Německu prudký vítr lámal stromy, v jižněji položeném městě Leer povalila vichřice 20 metrů vysoký strom, který při pádu poškodil téměř desítku zaparkovaných aut. Jiný strom spadl na budovu. Bouře přinesla i první letošní sníh do nížin. V Harcu ho napadaly tři centimetry.

Hlavní nápor bouře však severní Německo teprve čeká. Kolem poledne by měly Hamburk postihnout záplavy. Vichřice žene vody Severního moře proti pevnině. Hamburk očekává zvýšení hladiny ve městě až o téměř šest metrů nad normál; část ohrožených nábřeží a přístavu byla již uzavřena pro provoz. Ve čtvrti Altona, kde už se dnes ráno ocitly pod vodou některé zaparkované vozy.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu